Masáže a Terapie

Breussova masáž

Breussova masáž

Breussova masáž představuje jednoduchou techniku, která se skládá jen z několika hmatů v jasně definovaných směrech. Masíruje se na zádech, podél obou stran páteře, za použití tzv. statického papíru (hedvábného papíru).

Páteř, jako každý organismus, vnímá každodenní stres, a proto je třeba dbát na to, abychom udrželi její sílu a zachovali tak její funkci. Breussova masáž uvolňuje napětí v okolí páteře, vyživuje ploténky a jednotlivé obratle, zlepšuje prokrvení, a tak odstraňuje bolest zad. Za použití přírodního třezalkového oleje, který podporuje hluboké uvolnění svalů, natáhne páteř a podporuje tak klidný a zdravý spánek.

Třezalkový olej proniká hluboko do páteře a škodliviny se působením osmózy naopak koncetrují do papíru. Tímto způsobem jsou z těla vyloučeny a klient se zbavuje svých potíží.

Pozor! Třezalka je silně fotosensitivní, může způsobit vyšší citlivost na sluneční záření (po masáži se neslunit ani nenavštěvovat solarium). Může interagovat s některými léky používanými při depresích, tzv. inhibitory MAO. V tomto případě se poraďte s lékařem, upozorněte svého maséra a ten případně použije jiný vhodný olej.

Účinnost Breussovy masáže spočívá v práci s míšními nervy, které vedou z páteře. Každý z těchto nervů má vliv na určitý orgán v našem těle.

Breussova masáž je také spojena s tradiční čínskou medicínou, která se zaměřuje na meridián močového měchýře, kde se nachází přes 50 akupresurních bodů.

Breussova masáž je dále úzce spojena s Dornovou metodou. Tyto dvě metody se skvěle dopňují, a právě proto jsou prováděny v kombinaci. Breussova masáž dokonale odstraňuje napětí, proto je neodmyslitelně aplikována po Dornově metodě pro zklidnění těla. Někteří fyzioterapeuti provádí Breussovu masáž i před Dornovou metodou, pro uvolnění napětí a následnou lepší práci s klientem.

 


 

Cena Breussovy metody: 500 Kč (60 minut)